n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
PROGRAM ODDZIAŁYWAŃ KOREKCYJNO-EDUKACYJNYCH DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE PDF Drukuj Email
Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy przy ul. Żeromskiego 16/8 ogłasza nabór do udziału w Programie Oddziaływań Korekcyjno – Edukacyjnych dla Osób Stosując Przemoc w Rodzinie. Realizacja Programu planowana jest w I półroczu 2023 r. Oddziaływania planowane są dla dwóch grup beneficjentów, po 60 h, tj.:
 1. osób stosujących przemoc wobec dorosłych członków rodziny,
 2. rodziców krzywdzących dzieci.

      Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wszelkie informacje na temat ww. oddziaływań można uzyskać w OIK, pod nr telefonu nr 74/856-58-15. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o złożenie stosownego wniosku wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Cele  programu: 

    Podstawowym celem każdego programu korekcyjno-edukacyjnego jest powstrzymanie sprawcy przed dalszym stosowaniem przemocy wobec osoby najbliższej. Oddziaływania korekcyjno-edukacyjne wobec osób stosujących przemoc w rodzinie prowadzone są w celu:

 1. powstrzymania osoby stosującej przemoc w rodzinie przed dalszym stosowaniem przemocy,
 2. rozwijania umiejętności samokontroli i współżycia w rodzinie,
 3. kształtowania umiejętności w zakresie wychowywania dzieci bez używania przemocy w rodzinie,
 4. uznania przez osobę stosującą przemoc w rodzinie swojej odpowiedzialności za stosowanie przemocy,
 5. zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat mechanizmów powstawania przemocy w rodzinie,
 6. zdobycia umiejętności komunikowania się i rozwiązywania konfliktów w rodzinie bez stosowania przemocy,
 7. uzyskania informacji o możliwościach podejmowania działań terapeutycznych.
Do pobrania:
 1. Wniosek o udzielenie pomocy-OIK(plik DOCX 18kB)
 2. Klauzula zgody-OIK (plik DOCX 15kB)
 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej