Przesuwa na górę strony
środa, 18 listopada 2020 Aktualności

PRZYPOMINAMY I ZACHĘCAMY DO SKORZYSTANIA Z “KOPERTY ŻYCIA”

Seniorom oraz ich bliskim osobom z terenu gminy Świdnica przypominamy i zachęcamy do udziału w akcji „Koperta Życia”.  Inicjatywa, skierowana do osób starszych, samotnych, ale i też przewlekle chorych, jest bardzo pomocna podczas korzystania z pomocy medycznej, niezwykle istotna głównie dla tych osób, które nie mają współdomowników, mogących przekazać ważnych danych medykom udzielającym pomocy. Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają władze gminy, lekarze i pracownicy służb ratunkowych. Akcja polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o:

  • stanie zdrowia,
  • przyjmowanych lekach,
  • alergiach na leki,
  • kontaktach do najbliższych,
  • danych osobowych, w tym nr PESEL.

  Ważne jest także wpisanie grupy krwi, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni jaką grupę posiadamy  Miejscem, w którym należy przechowywać Gminna Kopertę Życia jest lodówka, na której umieszcza się specjalną naklejkę informującą o tym, że tutaj znajduje się GMINNA KOPERTA ŻYCIA. Istotne jest, że lodówka jest ustalonym standardem – dzięki temu nie ma potrzeby przeszukiwania całego mieszkania, by odnaleźć informacje ratujące życie. W takich sytuacjach czas jest bezcenny. Informujemy, że udział w akcji jest dobrowolny i bezpłatny. Zachęcamy wszystkie osoby, które są samotne, chorujące przewlekle oraz powyżej 65 r. życia, aby w swoich lodówkach umieściły koperty życia.   Szczegółowych informacji o akcji udzielają pracownicy Urzędu Gminy Świdnica pod nr tel. 748521226 wew. 222,213. Koperty mogą Państwo odebrać w siedzibie urzędu.