Przesuwa na górę strony
czwartek, 01 grudnia 2016 Aktualności

PIERWSZE KOPERTY ŻYCIE TRAFIŁY DO SENIORÓW Z BYSTRZYCY GÓRNEJ

1000 kopert życia trafi do seniorów w gminie Świdnica. To kolejna, cenna inicjatywa skierowana do osób starszych. Seniorzy zostaną bezpłatnie wyposażeni w „Gminne Koperty Życia”, które pomogą ratownikom medycznym w szybkiej i skutecznej interwencji.

Pierwsze koperty życia trafiły do seniorów z Bystrzycy Górnej. Podczas cyklicznego spotkania rozdano 50 kopert.

Cel akcji
Koperta życia to akcja do której przystąpienia zachęcają władze gminy, lekarze i pracownicy służb ratunkowych. Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, jak również starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr PESEL. Ważne jest także wpisanie grupy krwi, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni jaką grupę posiadamy!

Gdzie umieścić kopertę?
Miejscem, w którym należy przechowywać Gminna Kopertę Życia jest lodówka, na której umieszcza się specjalną naklejkę informującą o tym, że tutaj znajduje się GMINNA KOPERTA ŻYCIA. Istotne jest, że lodówka jest ustalonym standardem – dzięki temu nie ma potrzeby przeszukiwania całego mieszkania, by odnaleźć informacje ratujące życie. W takich sytuacjach czas jest bezcenny.
O „Gminnej Kopercie Życia” są poinformowani ratownicy pogotowia obsługujący gminę Świdnica. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji mieszkańcy naszej gminy poczują się bezpieczniej. Jednak życzymy wszystkim, by nigdy nie dochodziło do sytuacji, w których będą one potrzebne.

Informujemy, że udział w akcji jest dobrowolny i bezpłatny. Zachęcamy wszystkie osoby, które są samotne, chorujące przewlekle oraz powyżej 65 r. życia, aby w swoich lodówkach umieściły koperty życia.
Szczegółowych informacji o akcji udzielają pracownicy Urzędu Gminy Świdnica pod nr tel. 748521226 wew. 222,213.

Plakat informacyjny programu Gminna Koperta Życia