Przesuwa na górę strony
piątek, 14 kwietnia 2023 Aktualności

PROGRAM ODDZIAŁYWAŃ KOREKCYJNO-EDUKACYJNYCH DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE

Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy przy ul. Żeromskiego 16/8 ogłasza nabór do udziału w Programie Oddziaływań Korekcyjno – Edukacyjnych dla Osób Stosując Przemoc w Rodzinie. Realizacja Programu planowana jest w I półroczu 2023 r. Oddziaływania planowane są dla dwóch grup beneficjentów, po 60 h, tj.:

  1. osób stosujących przemoc wobec dorosłych członków rodziny,
  2. rodziców krzywdzących dzieci.

      Udział w zajęciach jest bezpłatny. Wszelkie informacje na temat ww. oddziaływań można uzyskać w OIK, pod nr telefonu nr 74/856-58-15. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o złożenie stosownego wniosku wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Cele  programu: 

    Podstawowym celem każdego programu korekcyjno-edukacyjnego jest powstrzymanie sprawcy przed dalszym stosowaniem przemocy wobec osoby najbliższej. Oddziaływania korekcyjno-edukacyjne wobec osób stosujących przemoc w rodzinie prowadzone są w celu:

  1. powstrzymania osoby stosującej przemoc w rodzinie przed dalszym stosowaniem przemocy,
  2. rozwijania umiejętności samokontroli i współżycia w rodzinie,
  3. kształtowania umiejętności w zakresie wychowywania dzieci bez używania przemocy w rodzinie,
  4. uznania przez osobę stosującą przemoc w rodzinie swojej odpowiedzialności za stosowanie przemocy,
  5. zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat mechanizmów powstawania przemocy w rodzinie,
  6. zdobycia umiejętności komunikowania się i rozwiązywania konfliktów w rodzinie bez stosowania przemocy,
  7. uzyskania informacji o możliwościach podejmowania działań terapeutycznych.

Do pobrania: