czwartek, 12 września 2024 Aktualności

Stypendia szkolne dla uczniów z Gminy Świdnica – informacja dla wnioskodawców

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że do dnia 15 września 2024 roku, a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych – do dnia 15 października 2024 roku można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów z Gminy Świdnica.

Stypendium szkolne przysługuje uczniowi, jeśli dochód nie przekracza kwoty 600,00 zł na osobę w rodzinie, a jednocześnie w rodzinie ucznia występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Osoby, które chcą ubiegać się o przyznanie stypendium szkolnego, zobowiązane są do gromadzenia imiennych faktur za dokonywane zakupy. Faktury będą podstawą do refundowania poniesionych kosztów związanych z edukacją dzieci.

Wymagane dokumenty:

• wniosek o przyznanie stypendium szkolnego,
  • dokumenty potwierdzające występowanie w rodzinie ucznia: bezrobocia, niepełnosprawności, ciężkiej lub długotrwałej choroby, wielodzietności, braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizmu lub narkomanii lub niepełnej rodziny itp,
  • dokumenty potwierdzające wysokość dochodów członków rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku o stypendium szkolne.

Wnioski przyjmowane są na parterze w pokoju 110.