n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
„Wesołych Świąt! A w święta - Niech się snuje kolęda". PDF Drukuj Email

pomoc świątecznaJak co roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy przygotował dla swoich podopiecznych prezenty świąteczne w postaci paczek żywnościowych. Produkty na pewno przydadzą się podczas przygotowywania wieczerzy wigilijnej w wielu domach z terenu naszej gminy.

Pamiętaliśmy również o dzieciach ze świetlic środowiskowych, a one pięknie odwdzięczyły się za przekazane im podarunki. Dzieci ze świetlicy Środowiskowej w Lutomi Górnej zaprosiły swoich rodziców oraz przedstawicieli Gminy Świdnica i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy (komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych) na „Wigilijne spotkanie”.
Dzieci przedstawiły program artystyczny, na który składały się piosenki i pastorałki oraz wiersze o tematyce świątecznej. Zaprezentowały się także w tańcu integracyjnym pt. „Polka z petardami”. Był to wieczór składania życzeń i wręczania prezentów. Dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane aniołki z masy solnej i kolorowe kartki świąteczne. Każde dziecko otrzymało paczkę – największą atrakcję tego dnia. Paczki wręczali Pan Krzysztof Jas - dyrektor GOKSiR–u w Świdnicy oraz przedstawiciele gminnej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Oprócz paczek przekazali również życzenia od Wójta Gminy Świdnica Pani Teresy Mazurek i kierownika GOPSu w Świdnicy Pani Ewy Burdek. Był też słodki poczęstunek przy świątecznie nakrytym stole, a wykonane przez dzieci stroiki i choineczki z szyszek dopełniły całości świątecznego spotkania. Ten dzień zostanie na długo w pamięci dzieci - wspólne śpiewanie kolęd, smak domowego ciasta i radość z nadchodzących świąt.

„Wesołych Świąt! A w święta - Niech się snuje kolęda. I gałązki świerkowe Niech Wam pachną na zdrowie. A z gwiazdką - Pod świeczek łuną jasną. Życzcie sobie najwięcej zwykłego ludzkiego szczęścia.” - dzieci ze świetlicy środowiskowej w Lutomi Górnej wraz z wychowawcą.

pomoc świąteczna pomoc świąteczna pomoc świąteczna

pomoc świąteczna pomoc świąteczna

 

gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi

gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi

gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi

gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi

gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi gwiazdka w Lutomi

 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej