n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
PODSUMOWANIE III ETAPU PROJEKTU SYSTEMOWEGO "NIE STÓJ W MIEJSCU - BĄDŹ AKTYWNY" PDF Drukuj Email

Konferencja Podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU - BĄDŹ AKTYWNY1 grudnia br. w sali narad Urzędu Gminy w Świdnicy odbyła się konferencja podsumowująca efekty III etapu projektu systemowego "Nie stój w miejscu - bądź aktywny" realizowanego przez GOPS w Świdnicy.

- Zgodnie z  założeniami projekt skierowany był do osób bezrobotnych, niepełnosprawnych i nieaktywnych zawodowo, miał wzmocnić i nauczyć beneficjentów poruszania się na runku pracy. W bieżącym roku jeszcze bardziej niż w poprzednim wzbudził zainteresowanie uczestników. Spośród 42 zainteresowanych do uczestnictwa w projekcie wybranych zostało 12 osób: 3 mężczyzn i 9 kobiet, w tym 2 niepełnosprawne. Uczestnicy projektu byli dobrze zorientowani w zasadach obowiązujących podczas realizacji projektu oraz wiedzieli, w jakich kursach i szkoleniach wziąć udział, aby zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy. Zdobyte informacje od uczestników projektu z roku 2010 wzmocniły ich wiarę w to, że można zrobić coś dla siebie samych, że można wyjść z domu i pokonać strach w kontaktach z pracodawcami. Bardzo odpowiedzialnie podeszli do szkoleń i kursów, co potwierdziły zdobyte certyfikaty i zaświadczenia – mówi kierownik GOPS Ewa Burdek.

Uczestnicy odebrali zaświadczenia ukończenia wybranego kursu z rąk wójta gminy oraz prezes firmy szkoleniowej Anny Szywała. Podczas uroczystości wszyscy zgodnie podkreślali, że świadomość zmiany to największa wartość dodana tego projektu. Odbyli ponad 600 godz. praktycznych zajęć, których efektem są konkretne kwalifikacje,  zwiększające ich atrakcyjność na rynku pracy. Mowa o grupie 12 uczestników III edycji projektu systemowego „Nie stój w miejscu bądź aktywny” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Wszyscy uczestniczy objęci zostali specjalistycznym wsparciem doradcy zawodowego w zakresie wsparcia indywidualnego i grupowego oraz treningiem przygotowania do wejścia i poruszania się na rynku pracy. Największym zainteresowaniem cieszył się kurs handlowca z prawem jazdy kat. B, w którym udział wzięło 5 osób. Następnie kurs opiekuna osoby starszej/lub niepełnosprawnej z nauką j. niemieckiego – 2 osoby, Opiekunki do dziecka – 1 osoba, pierwszej pomocy przedmedycznej - 1 osoba, magazyniera logistyka – 1 osoba,  Elementy wizażu, makijażu z podstawami komunikacji z klientem – 2 osoby.
Założeniem w organizowaniu kursów i szkoleń było zwiększenie świadomości uczestników, że praca jest cennym dobrem, w szczególności w obliczu trudnych warunków na rynku pracy, a głównym i nadrzędnym celem projektu było zwiększenie integracji społecznej, poprzez przywrócenie zdolności lub możliwości zatrudnienia. Koszt projektu wyniósł w 2011 148.562, w tym wkład własny gminy 15.599. W roku ubiegłym na realizację projektu wydatkowano 202.212,10 zł w tym: 9.099,54 środków pochodziło z budżetu państwa, 21.232,36 to wkład własny gminy a 171.880,20 zł to środki z Unii Europejskiej.

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego

NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego NIE STÓJ W MIEJSCU-BĄDŹ AKTYWNY - konferencja podsumowująca III etap projektu systemowego  

 

 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej