n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO "MŁODY OBYWATEL" PDF Drukuj Email
Projekt edukacyjny Projekt edukacyjny „Młody obywatel” realizowany był od połowy września przez uczniów z Gimnazjum im. UE w Lutomi Dolnej i prowadzony był przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Projekt składał się z 8 modułów, które co miesiąc pojawiały się na platformie internetowej.  Opiekunami projektu edukacyjnego byli Pani Edyta Zerka – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i Pan Wiesław Lęga – nauczyciel historii.

 

W Projekcie Edukacyjnym „Młody Obywatel” udział wzięli:

 1. Marta Adamczyk
 2. Wojciech  Walatek
 3. Wojciech Walendzik
 4. Łukasz Hołdanowicz
 5. Agata Paruch
 6. Dariusz Kępa
 7. Mateusz Szymański
 8. Kamil Kropidłowski
 9. Aneta Sowa
 10. Alicja Czerniec
 11. Karolina Gawłowicz
 12. Ewelina Kucięba

W ramach projektu nawiązaliśmy współpracę ze świetlicą środowiskową w Bystrzycy Górnej. Zaplanowaliśmy wspólnie na tablicy szkolnej nasze działania i dokonaliśmy podziału zadań w projekcie, uwzględniając dokładnie daty poszczególnych prac. O naszych zamiarach poinformowaliśmy Panią Dyrektor, która od razu została naszym pierwszym sojusznikiem w projekcie. Następnie nawiązaliśmy współpracę z panią Lidią Sajdak - opiekunką świetlicy środowiskowej w Bystrzycy Górnej, która bardzo ucieszyła się z naszego pomysłu.

Raz w tygodniu czytaliśmy dzieciom bajki. Przeczytaliśmy takie bajki jak: „Ptasie radio”, „Nowe szaty cesarza”, „Świniopas”, „Smerfy”, „Wierzbowe elfy”, „Lokomotywa”, „Martynka”.

Podczas czytania ogłosiliśmy konkurs plastyczny, tematycznie dostosowany do każdej przeczytanej bajki.  Na zakończenie projektu zorganizowaliśmy „Święto Rodziny”, na które dzieci wraz z opiekunem przygotowały inscenizację bajkową. A odbyło się ono na świetlicy wiejskiej w Bystrzycy Górnej 27 kwietnia 2011 r. na które zaprosiliśmy całą społeczność lokalną oraz gości z gminy. Rozwiesiliśmy plakaty, które miały informować wszystkich o naszych działaniach.

Podczas tej uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny i wszystkie dzieci zostały nagrodzone pięknymi bajkami, które wręczała Pani - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy, jako sojusznik i sponsor naszego projektu „Młody obywatel”.  Każde dziecko za udział w inscenizacji bajkowej dostało czekoladę od kolejnego naszego sojusznika i sponsora projektu Pana Janusza Marudy - radnego z Burkatowa.

Promocja czytelnictwa bajek okazała się dobrym pomysłem, zaobserwowaliśmy, że dzieci, które z jakiś powodów nie uczestniczyły w zajęciach dowiadywały się, jakie czytano bajki i prosiły rodziców o nadrobienie lektury, aby wziąć udział w konkursie plastycznym. W każda środę przychodziło coraz więcej dzieci. Zaczęły same korzystać z biblioteki publicznej bądź ze szkolnej i wypożyczać książki. Jesteśmy pewni, że działania nasze podniosły poziom czytelnictwa wśród tych dzieci.

Nasi wielcy sojusznicy projektu edukacyjnego „Młody Obywatel” to:

 • P. Ewa Burdek- kierownik GOPS, sponsor bajek.
 • P. Janusz Maruda- radny z Burkatowa, sponsor czekolad i słodyczy.
 • Rodzice, którzy wsparli nasz projekt sponsorując ciasteczka i napoje.
 • P. Elżbieta Marcińska  - dyrektor Gimnazjum, która wspierała nas w naszych działaniach.
 • P. Grażyna Górniak- nauczyciel-bibliotekarz z Gimnazjum w Lutomi Dolnej, która pomagała nam dokonywać wyboru i zaplanować kolejność czytanych bajek.
 • P. Lidia Sajdak opiekun świetlicy środowiskowej, która serdecznie przyjęła naszą propozycję współpracy i cały czas przy nas trwała.
 • P. Maria Jaworska, która wynajęła nam autobus w celu  przywiezienia dzieci na podsumowanie projektu w Gimnazjum w Lutomi Dolnej.
 • Kochane dzieci ze świetlicy środowiskowej w Bystrzycy Górnej, które z takim zaangażowaniem  i poświęceniem brały udział w przedstawieniu i w konkursie plastycznym.
 • Ks. Wiesław Mróz, który ogłaszał informację o „Świecie Rodziny”.
 • Nasi opiekunowie projektu: P. Edyta Zerka i P. Wiesław Lęga.

Informacje o naszych działaniach ukazywały się :

 • w prasie lokalnej: „Wiadomościach Świdnickich” oraz „Expresem”,
 • na stronie internetowej: naszej szkoły, gminnej, swidnica24pl,
 • w gazetce szkolnej, gdzie prezentowane były prace dzieci i zdjęcia z naszych działań,
 • na plakatach,
 • w ogłoszeniach parafialnych.
Projekt edukacyjny Projekt edukacyjny Projekt edukacyjny Projekt edukacyjny
Projekt edukacyjny Projekt edukacyjny
 
 
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel Młody Obywatel
Młody Obywatel    
 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej