n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU „ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ”- EDYCJA 2023 PDF Drukuj Email

Na białym tle z lewej orzeł-godło RP, po prawej napis w dwóch wierszach Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Pod spodem podkreślenie biało-czerwoną kreską

 

 

 

 baner: po lewej flaga biało-czerwona, po prawej godło: biału orzeł na tla czerwonej tarczy

Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla uczestników Programu:
  1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji. oraz
  2. osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczenie traktowane na równi z wymienionymi, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573, z późn.zm.).


Nabór trwa do dnia 21 lutego 2023 r. – wszystkie zainteresowane osoby udziałem w ww. formie wsparcia zapraszamy do kontaktu z pracownikami  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Świdnicy, przy ul.  Głowackiego 4 – pokój 110  lub kontakt telefoniczny: 74 52-30-67  wew.  120

Informujemy, że wnioski są dostępne do pobrania w tut. ośrodku w pok. 110,  a także w wersji pliku  edytowalnego podanego w linku poniżej.  

Ilość miejsc jest ograniczona, natomiast o zakwalifikowaniu się do Programu decydować będzie data wpływu wniosku.

 

Załączniki:

 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej