n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
RUSZA I EDYCJA PROGRAMU SENIOR NA START PDF Drukuj Email
Plakat programu SENIOR NA START"SENIOR NA START" - Taką nazwę nosi program skierowany do osób powyżej 60. roku życia, mieszkańców subregionu wałbrzyskiego, w tym gminy Świdnica.

11 stycznia zarys programu przedstawiony został podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Miejskim Centrum Wspierania Inicjatyw w świdnickim rynku. Głównym koordynatorem projektu jest Regionalna Koalicja na Rzecz Zdrowego Starzenia Się.
 
I edycja programu „Senior na Start” polegać będzie na aktywizacji seniorów poprzez uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, rekreacyjnych, edukacyjnych czy sportowych. Celem programu jest zmotywowanie seniorów do większej aktywności a szczególnie seniorów nieaktywnych i mało aktywnych.
 
Aktywni seniorzy na specjalnych kartach zbierają potwierdzenia udziału w programie. Aktywności zostaną przeliczone na punkty, a następnie zostaną przyznane nagrody. Punkty zbierane będą w czasie imprez dla seniorów organizowanych przez członków Regionalnej Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia Się a są nimi takie samorządy i instytucje jak:
 • Powiat Świdnicki
 • Powiat Dzierżoniowski
 • Gmina Miejska Świdnica
 • Gmina Wiejska Świdnica
 • Gmina Miejska Dzierżoniów
 • Gmina Wiejska Dzierżoniów
 • Gmina Świebodzice
 • Gmina Żarów
 • Gmina Marcinowice
 • Gmina Strzegom
 • Gmina Bielawa
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świdnicy
 • Społeczna Akademia Nauk Filia w Świdnicy
 • Sudecka Izba Przemysłowo Handlowa w Świdnicy
 • Fundacja Via Salutis w Wałbrzychu
 
Szczegóły dotyczące programu, harmonogram imprez wraz z regulaminem i kartą zgłoszeniową znaleźć można tutaj: www.rkzs.org/senior-na-start
 
Karty zgłoszeniowe mogą Państwo odebrać także:
 •  w Urzędzie Gminy Świdnica, przy ul. Głowackiego 4, I piętro pokój 212,
 •  w Klub ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej 55.
 
Kartę uczestnika należy złożyć w siedzibie Koalicjantów lub w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7 (III piętro pokój 315) w terminie do 31 października 2023 r.
 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej