n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
Informacja na temat zakupu węgla (aktualizacja) PDF Drukuj Email

Informujemy, że spółka Tauron Wydobycie SA z siedzibą w Jaworznie została wskazana jako podmiot uprawniony do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego na terenie niektórych gmin Powiatów Świdnickiego oraz Wałbrzyskiego. Na obszarze działania spółki Tauron Wydobycie SA znalazły się m.in. gminy: Świdnica, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Świebodzice, Boguszów Gorce, Mieroszów, Głuszyca, Wałbrzych, Szczawno-Zdrój.

W dniu 18 listopada br. Gmina Świdnica podpisała umowę z Tauron Wydobycie SA i zamówiła pierwszą partię węgla dla Mieszkańców. Czekamy na realizację zamówienia.

Przedmiotem umowy jest zakup polskiego węgla z kopalni Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie i Zakład Górniczy Janina w Libiążu.

 Dostępny obecnie sortyment to:

 

Zakład Górniczy Sobieski / Zakład Górniczy Janina

Sortyment

Wymiar ziarna

Wartość opałowa

dolny

górny

Kostka

63 mm

200 mm

22,0 – 24,0 MJ/kg

Orzech

25 mm

80 mm

22,0 – 24,0 MJ/kg

Groszek II Jaret

5mm

25 mm

22,0 – 24,0 MJ/kg

 

Cena za 1 tonę węgla dla mieszkańców gminy Świdnica jest niezależna od sortymentu i wynosi 2000 zł brutto. Cena nie zawiera transportu węgla ze składu do miejsca zamieszkania.

Liczymy, że węgiel dotrze do nas w przyszłym tygodniu. Po jego dostarczeniu na teren naszej gminy mieszkańcy, którzy złożyli wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego i wniosek został pozytywnie zweryfikowany, będą według kolejności złożenia wniosków powiadamiani telefonicznie lub e-mailowo o dostępności węgla i wystawieniu faktury za węgiel. Po opłaceniu faktury mieszkaniec otrzyma informacje niezbędne do odbioru węgla.

Do wydawania węgla na terenie Gminy Świdnica wybrane zostały składy:

  1. P.H.U. "HUZAR" Piotr Huzar w Pszennie przy ul. Nadbrzeżna 10
  2. AGRO - MAX Krystian Homoncik w Burkatowie 28c

Mieszkaniec nie będzie mógł sam wybrać składu – zostanie skierowany do konkretnego miejsca. Dołożymy wszelkich starań, aby był to skład położony najbliżej miejsca zamieszkania.

Kolejne informacje w sprawie preferencyjnego zakupu paliwa stałego będą na bieżąco przekazywane za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych.

 

Załączniki:

Świadectwa jakości paliw stałych TAURON Wydobycie S.A.:

 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej