::   Start Fundusz Alimentacyjny Aktualności INFORMACJA DOTYCZĄCA SKŁADANIA WNIOSKÓW NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY DLA ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO
INFORMACJA DOTYCZĄCA SKŁADANIA WNIOSKÓW NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY DLA ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO PDF Drukuj Email
Czwartek, 07 Sierpień 2014 07:16
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że nowy okres zasiłkowy świadczeń z funduszu alimentacyjnego rozpoczyna się od 1 października 2014 r. i trwa do 30 września 2015 r.

Wnioski na nowy okres zasiłkowy można składać od 1 sierpnia 2014 r. W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenie z funduszu alimentacyjnego złoży wniosek na nowy okres zasiłkowy do 31 sierpnia 2014 r. jego rozpatrzenie oraz wypłata świadczenia za miesiąc październik nastąpi do 31 października. Natomiast wnioski złożone od dnia 1 września do dnia 31 października 2014 r. będą rozpatrzone i wypłata świadczeń z funduszu alimentacyjnego za miesiąc październik nastąpi do 30 listopada 2014 r.

Wnioski złożone od 1 listopada będą rozpatrywane w ciągu 30 dni od daty złożenia a  świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą przysługiwały od miesiąca złożenia wniosku.

Do wniosku należy dołączyć:

• zaświadczenie z urzędu skarbowego o osiągniętym dochodzie przez wszystkie pełnoletnie osoby w danej rodzinie dochodzie w roku 2013,
  • zaświadczenie z ZUS o odprowadzonej składce zdrowotnej w roku 2013 wszystkich pełnoletnich członków rodziny,
  • zaświadczenie komornika sądowego o bezskuteczności egzekucji oraz wysokości wyegzekwowanych alimentów w roku 2013,
  • ksero wyroku lub ugody zasądzającej alimenty,
  • ksero aktów urodzenia dzieci,
  • ksero dowodu osobistego,
  • zaświadczenie ze szkoły z datą wrześniową  o kontynuacji przez pełnoletnie dziecko nauki w szkole lub zaświadczenie z uczelni,
  • zaświadczenie z Urzędu Pracy potwierdzające rejestrację,

WNIOSKI NALEŻY SKŁADAĆ W POKOJU 114 W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W ŚWIDNICY.

Wszelkie informacje dotyczące wniosków z funduszu alimentacyjnego udzielane są pod numerem telefonu: 74 852-30-67 wew. 113 u Pani Anny Żędzianowskiej.