PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI "WSPIERAJ SENIORA" PDF Drukuj Email

Baner akcji WSPIERAJ SENIORAPandemia koronowirusa odbiła piętno na naszym życiu. Do nowej rzeczywistości musieli przystosować się wszyscy, także i my i nasze otoczenie. Szczególnie dotyczy to seniorów, czyli osób najbardziej narażonych na działanie koronowirusa. Kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców w wieku senioralnym Gmina Świdnica przystąpiła do programu pn: „WSPIERAJ  SENIORA”.

Dzięki programowi osoby w wieku 70 lat i więcej uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z dedykowaną infolinią, a wsparcie w postaci niezbędnych zakupów obejmujących artykuły pierwszej potrzeby, w tym artykułów spożywczych i środków higieny osobistej zostanie dostarczone do domu seniora. Zasadą programu jest to, że koszty zakupów pokrywa Senior, natomiast usługa ich zrealizowania jest bezpłatna.

Drogi Seniorze,  jeżeli potrzebujesz wsparcia w codziennych sprawach, nie wahaj się prosić o pomoc. Zadzwoń na ogólnopolską infolinię: tel. 22  505-11-11 (infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 21.00).
Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże twoją prośbę do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. Pracownik Ośrodka skontaktuje się telefonicznie z Tobą oraz ustali zakres pomocy, której potrzebujesz i dostarczy zakupy.

Zachęcamy też wolontariuszy do włączenia się w akcję pomocy seniorom. Jeśli masz czas i możliwość zrobienia zakupów osobie potrzebującej albo chcesz pomóc w inny sposób, zgłoś się przez ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl .

Jeśli widzisz w swoim najbliższym otoczeniu seniorów, wymagających wsparcia dzwoń również na powyższą infolinię. Bądźmy wrażliwi i reagujmy na potrzeby osób starszych!
Włączmy się w akcję pomocy seniorom!

Baner akcji WSPIERAJ SENIORA