n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
GMINA POZYSKAŁA ŚRODKI W RAMACH PROGRAMU SENIOR+ PDF Drukuj Email

124 790,00 zł pozyskała Gmina Świdnica na rzecz seniorów w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020. Wniosek o dofinansowanie opracowany został przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, wkład własny wyniesie 31.200 zł.

 

Wieloletni program "Senior+" jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W ramach środków Programu w Gminie Świdnica powstanie w miejscowości Bystrzyca Dolna Klub Seniora. Na potrzeby Klubu zostaną zaadaptowane i wyposażone pomieszczenia na I piętrze  budynku po byłej placówce oświatowej. W ofercie Klubu są zaplanowane między innymi: zajęcia edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności taneczno-ruchowej i sportowo-rekreacyjnej oraz aktywizacji społecznej. Oferta uwzględnia również wyjścia do obiektów kulturalnych, sportowych, rozrywkowych. Mamy nadzieję, że dzięki projektowi nasi Seniorzy zyskają nową przyjazną dla siebie przestrzeń do spotkań, integracji.

Proponowane przez nas działania kierowane są zarówno do starszych, jak i do  młodych, do starszych by uwierzyli, że starość to nie wyrok i nie musi oznaczać bierności, choroby i samotności, do młodych, by im uzmysłowić, że starość może być czasem realizacji własnych pasji i marzeń, do jednych i drugich by się przekonali, że w jesieni życia czeka nas wszystkich wiosna możliwości.

Wszyscy wiemy,  że starość jest nieunikniona. I nawet jeśli jeszcze nie jesteśmy seniorami, to każdy z nas prędzej czy później wkroczy w wiek senioralny.

Dlatego już dziś zapraszamy Seniorów do uczestnictwa w zajęciach oferowanych przez Klub.

 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej