n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
KONFERENCJA W LUBACHOWIE NA TEMAT PRZEMOCY WOBEC DZIECI PDF Drukuj Email

foto: Kierownik GOPS w Świdnicy Ewa Burdek podczas konferencji w LubachowieJak rozpoznać przemoc wobec dziecka? Jak postępować z dzieckiem krzywdzonym przez najbliższych? Co w razie podejrzenia przemocy powinien zrobić nauczyciel, lekarz, policjant, pracownik socjalny? Jak rozmawiać z dzieckiem o takim doświadczeniu? I wreszcie - Jak przeciwdziałać przemocy wobec dzieci? To główne zagadnienia podejmowane podczas szkolenia, które odbyło się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.


Obowiązek tworzenia skutecznego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie w myśl ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie należy do zadań własnych gminy.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie wychodząc naprzeciw nieustannej konieczności podnoszenia kompetencji i wiedzy służb i instytucji w zakresie diagnozowania przemocy w rodzinie i udzielania pomocy pokrzywdzonym, szczególnie dzieciom - był inicjatorem szkolenia.

- Wszyscy jesteśmy sprzymierzeńcami w walce o to, by przemoc w rodzinie, szczególnie wobec najmłodszych została zmarginalizowana w naszej gminie. To trudny temat, ale nie możemy zamykać na niego oczu – mówiła do uczestników szkolenia Ewa Burdek – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Szkolenie skierowane było do przedstawicieli oświaty, pomocy społecznej, policji, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, ochrony zdrowia, organizacji pozarządowych, kuratorów i asystentów rodziny, a poprowadziła je Dorota Werner.

 

 

 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej