ZOSTAŃ MOJĄ RODZINĄ PDF Drukuj Email

Logo PCPR w ŚwidnicySą historie, których nawet nie chce się słuchać, o których nikt nawet nie rozmawia, historie o dzieciach, którym wali się świat, dzieciach skrzywdzonych i przerażonych. To właśnie one są umieszczane poza rodziną biologiczną między innymi w rodzinnych domach dziecka czy rodzinach zastępczych, gdzie mają zapewnione bezpieczne i stabilne warunki do życia i rozwoju  i otoczone są bliskością i czułością. Niestety nie wszystkim dzieciom jest to dane, bowiem brakuje rodzin zastępczych. Dlatego też PCPR w Świdnicy poszukuje osób gotowych po podjęcia się tej roli.

Jeśli kiedykolwiek zrodziła się w Państwa sercach myśl o udzieleniu pomocy dzieciom bardzo skrzywdzonym poprzez między innymi przyjęcie ich do własnego domu lub w Waszym otoczeniu znajduje się ktoś taki PCPR Świdnicki zachęca do kontaktu celem pogłębienia informacji na temat formy opieki nad dziećmi.

Siedziba Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, który odpowiada za rodzinną piecze zastępczą, znajduje się w Świdnicy przy ulicy Żeromskiego 16/8. Osobą odpowiedzialną za szkolenia kandydatów jest pani Magdalena Grześlowska. Zespół pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15- 15.15. Informacje telefoniczne udzielane są również pod numerami telefonów: (074) 857-45-23,  857-45-47.

mt_ignore