n w    w w w w

baner
::   Start
large small default
WYPOCZYNEK LETNI DLA SENIORÓW POD HASŁEM "BĄDŹ SWOIM PRZYJACIELEM" PDF Drukuj Email

foto: Grupa seniorów podczas wypoczynku w SSM w LubachowieGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy po raz trzeci zorganizował wypoczynek letni dla seniorów z terenu Gminy Świdnica pod hasłem ,,Bądź swoim przyjacielem''.
Wypoczynek zorganizowany został w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie w terminie od 18.06.2016 r. do dnia 24.06.2014 r. dla ok. 40 seniorów powyżej 60 roku życia z 15 sołectw: Lutomi Dolnej, Lutomi Górnej, Bojanic, Komorowa, Burkatowa, Krzczonowa, Słotwiny, Zawiszowa, Bystrzycy Górnej, Stachowic, Krzyżowej, Lubachowa, Pankowa, Pszenna i Grodziszcza.


    Dla uczestników projektu ,,Bądź swoim przyjacielem'' został przygotowany program zawierający ponad 70 godzin zajęć  o różnorodnej tematyce. Spotkania z dietetykiem  poświęcone zdrowemu trybowi życia i odżywiania, doboru odpowiedniej diety do wieku i  dolegliwości typowych dla seniorów.  Pogadanki na temat zagrożeń zdrowotnych, sposobu radzenia sobie z chorobami, a przede wszystkim poświęconych profilaktyce prozdrowotnej,  zajęciach z pierwszej pomocy, warsztaty kosmetyczne, warsztaty socjoterapeutyczne - pokonywanie własnych słabości, wzmacnianie poczucia własnej wartości. Nie zabraknie też czasu na odpoczynek na świeżym powietrzu, spacery po okolicy- nordic walking, zwiedzanie Świdnicy oraz rejs po jeziorze Bystrzyckim.

   Czasem nie trzeba dalekich wyjazdów, aby seniorom zapewnić moc atrakcji. Dlatego ważne było stworzenie dla uczestników alternatywy letniego wypoczynku, podczas którego będą mogli wspólnie spędzić czas, dzielić się poradami, zainteresowaniami i oderwać się od codziennych problemów – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy.

 

Ta strona zapisuje pliki cookies na komputerze użytkownika. Pozostawienie ustawień przeglądarki bez zmian jest jednoznaczne z akceptacją plików cookies. O plikach cookie i sposobach ich obsługi czytaj w Polityce prywatności.

Akceptuję zapisywanie plików cookies przez serwis www.gops.gmina.swidnica.pl

Więcej